Haber

Babacan mesajını Davos’ta açıkladı

ANKARA (İGFA) –DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İsviçre’nin Davos kentindeki oturumlara katılmak üzere bugün İsviçre’ye uçuyor.

Davos’ta vereceği mesajı açıklayan Babacan, “Türkiye’den asla vazgeçmeyin, ülkemize güvenin” açıklamasını yapacağını söyledi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, FOX TV’de İlker Karagöz’ün sunduğu Çalar Saat programında gündemi değerlendirdi.

Davos’a katılacağını belirten Babacan, “Davet vardı. dün karar verdim Davos’a gidiyorum. Daha önce bir programın detaylarını gördük. Katılımcıları gördük ve çok yoğun bir katılım olduğunu gördük. Dünya Ekonomik Forumu pandemi nedeniyle toplanamadı. Üç yıl sonra ilk kez. Gittiğimizde ikili görüşmelerimiz oluyor ve çok seans oluyor. Ben de seansları takip etmeyi seviyorum. Bilim ve sanat üzerine çok keyifli oturumlar oluyor. onları takip ediyorum. Konuşmamı istedikleri oturumlar var. Orada konuşmalar yapacağım. Dolu dolu bir hafta bizi bekliyor” dedi.

VERİLECEK MESAJI DUYURDU

Türkiye’nin çok büyük, çok güçlü bir ülke olduğunu vurgulayan Babacan, “Ekonomide yapılması gereken çok doğru işler var. Doğru işler yapıldığında bu ülke doğru yönetildiğinde hızla ayağa kalkar. “Türkiye’den asla vazgeçmeyin. Türkiye büyük bir ülke. Seçimlerden sonra Türkiye dünyayla barışık, dünyayla konuşan, alışveriş yapan, sözlerin gücüne sahip bir ülke olacak.” Ülkemize güvenin” dedi.

‘MUHTEŞEMİM, GOL GİDİYORUM’

Programdaki altılı tabloyu değerlendiren Babacan, “Ben golcüyüm. Ekonomide attığım goller aslında belli. Dışişleri bakanlığı yaptığım dönemde ülkemizin en prestijli dönemini yaşadık. Ben oldum. Avrupa Birliği Bakanı, müzakerelerin en hızlı ilerlediği o dönemde grubun kaptanı olacak, önümüzdeki haftalarda kaptan kim olacak?” Olacağına biz karar veririz. Herkes uyum içinde çalışacak. Takım kaptanı aynı zamanda grup oyuncusu olacaktır. gol atacağım Önemli olan takım olarak başarılı olmamız. Derlerse ‘Takım kaptanı ol’ dedi.

Ortak yönetimin milli güvenlik açısından en önemli teminat olduğunu ifade eden Babacan, “Bir kişiyi etkileyerek o ülkeye çok yanlışlar, o ülkenin zararına işler yaptırabilirsiniz. Yönetişim, uzlaşma ve demokrasi kültürüdür.” ülkenin milli güvenliği için en değerli teminattır” dedi.

haber-oguzlar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu