Haber

Mehter Marşı ile açılan derneğin misafirhanesi kaçak çıktı

Ankara Çankaya’da Memur-Sen’e bağlı Büro Memur-Sen Konukevi’nin yasa ve yönetmeliklere aykırı olarak izin ve ruhsat alınmadan kaçak olarak hizmete açıldığı ortaya çıktı.

Sözcü gazetesinden Veli Toprak’ın haberine göre, kaçak olarak yapılan misafirhanenin en üst katına taş fırın kurulduğu ve restoran olarak hizmet verdiği belirlendi. Restoran faaliyetlerini izinsiz yürüten birlik, 2020 yılında bina tadilatı için 10 milyon lira harcadı. Çankaya Belediyesi de misafirhanedeki kaçak durum nedeniyle 1 milyon 287 bin lira ceza kesti. Sendika misafirhaneyi kapatırken, çalışanları da işten çıkarıldı.

Ayrıca misafirhanenin bulunduğu binanın yapı kullanma ruhsatında villa olarak değiştirildiği belirlendi. Dinlenme merkezi olarak hizmet veren binanın üst katına tadilatla yeni kat eklendi, yıkım kararı verildi ancak imar affından yararlandı.

Çankaya Belediyesi 2020 yılında sadece ‘hafif tadilat’ izni vermesine rağmen duvarların yıkılarak kullanım amacını aştığı belirlendi. Konukevi nedeniyle sendika yöneticileri hakkında da soruşturma başlatıldı. Soruşturmada birliğin kaybı, imar kanununa muhalefet, kimlik tespiti kanununa muhalefet gibi birden fazla kabahat tezi var. (KAYNAK)

huyuk-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu