Teknoloji

Meme Ucu Gösterdiği İçin Yasaklandığını Söyleyen Yayıncı Twitch’i Cinsiyetçilikle Suçladı

Twitch’in topluluk yönergeleri ve yayıncılar arasındaki savaş henüz bitmedi. Bazı yayıncılar açıkça kuralları ihlal edip çok basit cezalarla kurtulurken, bazıları yasaklanmaktan kurtulamıyor. Kurtulamayan yayıncılardan Mira da Twitch’in çifte standart uyguladığını söyleyerek isyan etti.

Kaynak:https://www.dexerto.com/entertainment…

Twitch’te Mira adıyla yayın yapan yayıncı, bu yıl ikinci kez platformdan banlandı.

Mart ayında ilk kez yasaklanan yayıncı, bu yasağın gerekçesini “Rus olması ve yanlış ülkede doğması” olarak açıklamıştı.

Yayıncı şimdi kendi ifadesine göre meme uçları nedeniyle platformdan yasaklandığını belirtiyor.

Twitch’in topluluk yönergeleri, yayıncıların kıyafet giyseler bile cinsel organlarını açığa çıkarmamaları gerektiğini söylüyor. Mira, aldığı resmi e-postada yazan yasağın gerekçesini doğrudan paylaşmasa da kendi iddiası, bu yasağı bir yayın sırasında meme uçları göründükten sonra aldığı yönünde.

Yasaklar karşısında şu açıklamalarda bulunan Mira, çifte standart sorununa dikkat çekti.

Twitch, kadın vücudunu farklılaştıran kadın düşmanı sistemi güçlendiriyor. Erkeklerin göğüs uçlarının giydiklerinden görünmesine izin veriliyorsa, kadınların da göstermesi gerekir. Rahatım için iç çamaşırı olmadan sosyal olarak uygun kıyafetler giymeyi seçersem, SeğirmeBunun için kanalımı yasaklamamalıyım’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu