Haber

Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, Filistin Ulusal Konseyi Başkanı Ruhi Fettuh ile görüşecek

Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, yarın Filistin Ulusal Konseyi Lideri Ruhi Fettuh ile görüşecek. Toplantıda İsrail’in Gazze’de sivilleri hedef alan saldırılarının durdurulmasına yönelik ortak çabalar ele alınacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Kurtulmuş, İsrail ile Filistin arasında 7 Ekim’de başlayan çatışmaların ardından İsrail’in Gazze’de sivillere yönelik saldırılarının durdurulması yönünde diplomatik girişimlerini sürdürüyor. Bu bağlamda Gazze’deki saldırıların durdurulması çağrısında bulunan Kurtulmuş, Katıldığı uluslararası toplantılarda çoğu çocuk ve kadın olmak üzere binlerce sivilin öldürüldüğü, ikili görüşmelerinde muhataplarına yaşanan insanlık trajedisine kayıtsız kalmamaları mesajını veriyor.

Kurtulmuş, yarın Meclis’te ağırlayacağı Filistin Ulusal Konseyi Lideri Fettuh ile bölgedeki son durumu görüşecek. Türkiye’nin bölgeye insani yardım ulaştırma çabalarının ele alınacağı toplantının gündeminde, İsrail’in hastanelere ve mülteci kamplarına yönelik bombalı saldırılarının bir an önce sona erdirilmesi için uluslararası platformlarda ortak çabalar da yer alacak.

Fettuh’un Türkiye’deki temasları kapsamında hükümet yetkilileriyle görüşmelerde bulunması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu