Yaşam

Hepimizin Severek İzlediği Efsanevi Yapımlarda Haklarını Yenerek Yan Karakter Olmak Zorunda Kalan 15 Kişi

Hemen hemen her filmde ana karakterin hikayesine katkı sağlayan yan karakterler bulunur. Bu karakterler sadece hikayeyi ilginç kılmakla kalmıyor, aynı zamanda ana karakterin hikayesini daha iyi anlamamıza da yardımcı oluyor. Özellikle bazı yan karakterler var ki ana karakterleri bile gölgede bırakıyorlar. Hikayeleri daha çok anlatılmasını istediğimiz yan karakterleri içeriğimizde listeledik.

Dikkat: SPOİLERiçerir!

1. Alacakaranlık, Alice Cullen

Alacakaranlık filmi, sıradan bir lise öğrencisi Bella ile vampir Edward arasındaki romantik ilişkiyi konu alıyor. Dizide Edward’ın kız kardeşi Alice gibi dikkat çekici bir karakter de bulunuyor. Bella’nın karakter gelişimindense Alice’in gelişimini izlemek sizce de daha ilginç değil mi? Alice geleceği görebilen mütevazi bir karakterken hayatını nasıl merak etmeyelim?

2. Yüzüklerin Efendisi Sam

Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin ana kahramanı Frodo Baggins olsa da, birçok izleyici Frodo’nun Sam olmasaydı bu kadar başarılı olamayacağını düşünüyor. Orta Dünya’yı kurtaran kişinin aslında Sam olduğunu söyleyebiliriz. Nazik, nazik ve sadık, Frodo’nun iç hesaplarında söylenecek doğru şeyleri çok iyi biliyordu.

3. Harry Potter, Draco Malfoy

Bildiğiniz üzere Harry Potter serisi dünya çapında bir popülariteye sahip. Milyonlarca insan Harry’nin maceralarını ve kötü tarafla mücadelesini izlerken diğer karakterleri de görmezden gelemezdi. Bu karakterlerden biri de Draco Mallfoy. Örneğin hikayeyi Draco’nun gözünden görmek harika olmaz mıydı? Hikâyenin derinliğine katkısı düşünüldüğünde harika bir ana karakter olacağına inancımız tam.

4. Finnick Odair’in Açlık Oyunları

Sizce de diğer popüler filmlerin aksine Açlık Oyunları’ndaki her karakterin merak uyandıran bir aurası yok mu? Özellikle ikinci filmde tanıştığımız Finnick Odair çok ilginç bir karaktere sahipti. Capitol’ün güçlü insanları arasında iyi tanınmasına rağmen, güçlü bir konuma gelebildiği zaman hasta kız arkadaşının yanında olmayı seçti. Kendini iflah olmaz, her şeyi yapan bir zampara olarak tasvir etse de, o tür bir insan değildi.

5. Galaksinin Koruyucuları, Roket ve Groot

Filmde geçmişleri anlatılırken hayatlarını merak etmemek elde değil. Laboratuvardan kaçmaktan, kabahatler işlemekten ve hatta hapishaneye girip çıkmaktan bahsettiler. Bu maceraları ayrı ayrı izlemek eğlenceli olmaz mıydı?

6. Brooklyn Dokuz Dokuz, Gina Linetti

Geçen yıl final yapan sevilen sit-com dizisinin tüm karakterleri farklı olsa da listemize giren Gina oldu. Titremesi ve olaylara bakış açısıyla bizi güldüren bir karakter olan Gina, dizide karmaşık durumları çözmek için başvurulan kişidir. Dönemler ilerledikçe karakter özünden çıkarılsa da hikayesini ayrı ayrı izlemek farklı olacaktı.

7. Karayip Korsanları, Fintel ve Ragetti

Karayip Korsanları’nı izleyen birden fazla seyirci bu renkli ikiliyi hatırlar. Bu iki karakter çok bilgili olmasalar da mizahları ve Pirate Codex’e bağlılıkları yadsınamazdı. Bu yüzden bu iki ilginç korsanın etrafında dönen bir hikayeyi beyaz perdede görmek isteriz 🙂

8. Arkadaşlar, Gunther

Friends’te ana karakterlerin dışında tabii ki başka farklı karakterler de vardı. Bunlardan biri de Rachel’a 10 dönem karşılıksız aşk besleyen barista Gunther’di elbette. Hayatı da umurumuzda değil. Dizinin başlarında, çekimlerin ortasında kafeyle ilgilenmek zorunda kalan bir televizyon oyuncusu olarak tanıtıldı. Hayatı, başarıları, başarısızlıkları, Rachel’a karşı hisleri ve kafedeki maceraları hakkında bir dizi olsa harika olmaz mıydı?

9. Avrupa Yakası, Burhan Altıntop

Türk dizilerinin efsanelerinden Avrupa Yakası’nın sevilen karakterini listeye ekleyemezdik. Diziye üçüncü dönem katılan Burhan karakteri diziye öyle bir ivme kazandırdı ki karakterin her sözü, her davranışı toplumda kendine yer buldu. Bilinen kültürde derin izler bırakan Burhan’ın Avrupa Yakası’ndaki görevinden önceki hayatından habersiz değiliz.

10. Yıldızlararası, Dr. mann

İnsanların yaşaması için uygun bir yer olup olmadığını öğrenmek için uzak bir gezegene gönderilen bilim adamı Dr. Mann’ı Matt Damon canlandırıyor. Böylesine yalnız bir hayata hazır olmadığını anlayan karakter, koşulların yaşamaya uygun olmadığı için insanları bu gezegene çekmeye ve gemileriyle kaçmaya karar verir. Yapımcılar kusurları olan bu gerçekçi karakter hakkında bir film yapmaya karar verirlerse onu izlemekten mutlu olacağımızı düşünüyoruz.

11. Açlık Oyunları, Haymitch

Haymitch, Katniss ve Peeta’nın başta sorunlu görünen ama sonra sınırlarını kaldıran akıl hocalarını dahil etmeseydik bunlar olmayacaktı. Şimdiye kadar düzinelerce Açlık Oyunları izlemiş olan Haymitch’in, kökeninden Açlık Oyunları arayışına kadar onun hakkında öğreneceği çok şey var!

12. Beyaz Yakalı, Mozzie

Listemizdeki bir diğer isim de karizmatik suç makinesi Neal Caffrey’nin en yakın arkadaşı ve yardımcısı Mozzie. O kendi başına bir hatadır. Ona odaklanan bir dizi olsaydı, çok iyi bir iş çıkaracağına eminiz.

13. HIMYM, Tracy

Ana karakterimiz Ted, çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştığını dokuz dönem boyunca anlatıyor. Ancak bu uzun yolculukta anne karakterini kısa bir süre izliyoruz. Sizce Tracy karakterini sadece bir dönemde tanımak mümkün müydü? Dokuz döneme yayılan hikayenin merkezinde bu karakter varken, Tracy’nin hikayesinin daha çok anlatılması gerektiğini düşünüyoruz.

14. İyi Yer, Michael

Michael birinci sezonda Güzel yer yöneticisi olarak görüyoruz. Sempatik tavrıyla hiçbirimizi şüphelendirmeyen bu adam, aslında ana karakterlerimize duygusal olarak eziyet etmek için sahtedir. Güzel yer’ Beni kuran kişidir. Dizi ilerledikçe gelişen ve değişen bir karakter olan Michael’ın önceki hayatını başka bir yapımda izlesek ne keyifli olurdu!

15. Yalan Dünya, Zerrin

Listemizdeki bir diğer yerli karakter ise Gülse Birsel’in kaleminden. Palavra Dünya tıpkı Avrupa yakası gibi çok renkli ve farklı karakterlerin olduğu bir yapımdı. Seyircinin kendinden bir şeyler bulacağı bu karakterlerin ortasında hazır karşılıklılığı ve özgüveniyle Palavra Dünya’nın Zerrin’i var. Hayatla ve kendisiyle barışık bu karakter hakkında farklı bir dizi olsa güzel olurdu. Bünyamin’in ilgi alanlarına geniş yer veren bir komedi dizisi olsa mükemmel olmaz mıydı?

Peki, favori yan karakterleriniz kimler?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu