Yaşam

Gazze’de vurulan Türk hastanesinde ölen ya da yaralanan var mı? Türkiye-Filistin Dostluk Hastanesi vuruldu mu, son durum nedir?

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze Şeridi’ni bombalamasının, Gazze Şeridi’nde kanser hastalarına hizmet veren tek “Türk Dostluk Hastanesi”nin de hasara yol açtığını duyurdu. Peki Gazze’de vurulan Türk hastanesinde ölen ya da yaralanan var mı? Türkiye-Filistin Dostluk Hastanesi vuruldu mu, son durum nedir? Detaylar burada…

GAZZE’DEKİ TÜRK HASTANESİNDE VURULAN ÖLÜ VEYA YARALI VAR MI?

Hastanenin genel müdürü Sobhi Skaik’ten yapılan açıklamaya göre, Sağlık Bakanlığı’nın Facebook sayfasında paylaşılan bilgilendirme metninde, İsrail ordusunun defalarca hastane çevresini hedef aldığı belirtildi.

Al Jazeera’nin haberine göre Sobhi Skaik, “Gazze Şeridi’nde kanser hastalarına hizmet veren tek Türk Dostluk Hastanesi, çevresinin hedef alınması sonucu ciddi hasar gördü. Bu baskınlar kanser hastalarını ve sağlık çalışanlarını terörize etti. İşgal kansere neden oldu. Hastaların acılarını artırmakla kalmadı, onları ilaçlara erişimden ve yurt dışında tedavi görmelerini sağlayacak seyahatlerden de mahrum etti. Şimdi de hastane çevresini hedef alarak hayatlarını tehlikeye atıyor” dedi.

Türkiye – FİLİSTİN DOSTLUK HASTANESİ VURULDU MU, SON DURUM NE?

Skaik, “İsrail, Türk milletinin Filistin halkıyla dostluğunun simgesi olan bu kurumu tamamen yok etmek istiyor.” Skaik, Türkiye’ye çağrıda bulunarak, “İsrail’in bu vahşetine son vermesini ve Gazze Şeridi’ndeki kanser hastalarının bakımında değerli bir dönüşüm yaratan hastaneyi korumasını” talep etti.

sirvan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu