İş

Bakan Işıkhan: İşçilerin haklarını koruyacağız

HAK-İŞ’in düzenlediği toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan katıldı. “Cumhuriyet’in 100. Yılı Türk Çalışma Hayatı Sempozyumu”adresinde konuştu.

Kamu sektörü toplu iş sözleşmeleri için bağlayıcı olan 2023 Kamu Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Sözleşmesi Protokolü’nü HAK-İŞ Konfederasyonu’nun katkılarıyla mayıs ayında imzaladıklarını hatırlatan Işıkhan, Çerçeve Protokolü ve imzalanan sektörel toplu iş sözleşmeleriyle şunları kaydetti: Kamuda çalışan personelin mali ve sosyal haklarında değerli kazanımlar sağlandı. Ulaşıldığını söyledi.

“HİÇBİR ZORLUK BİZİ YIKMADI”

Devletin çalışma barışının sağlanması ve çalışanların haklarının enflasyonun olumsuz etkilerine karşı korunması için azami çaba gösterdiğini vurgulayan Işıkhan, şöyle konuştu:

“Özellikle şunun altını çizmek isterim ki Türkiye ekonomisi kırılgan, kolay çökecek bir ekonomi değil. Ülkemiz onlarca sıkıntıyı atlattı, hatta onlarca iç ve dış saldırıya maruz kaldığımız yılları rekor büyüme oranlarıyla kapattı. Hiçbir zorluk bizi yolumuzdan alıkoyamaz, bizi yolumuzdan alıkoyamaz. Türkiye, yaptığı dev yatırımlarla, ihracatta kat ettiğimiz ilerlemeyle ve istikrarlı büyümesiyle artık daha büyük ve uzun vadeli hedefler koymuş durumda. Bugün değerli konfederasyon ve sendikalarımızın da desteğiyle gelecek hedeflerimiz açısından sizlere de büyük misyonlarımız var.Ülkemize ve çalışma hayatımıza sağladığınız katma değer artarak devam edecektir.Ona inancım tamdır. “

Işıkhan, Bakanlık olarak her türlü çalışmanın sağduyu ve istişare ile yürütülmesine hazır olduklarının altını çizerek, “Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız, sendikalarımız, konfederasyonlarımız, personelimiz ve patronlarımızla el ele vererek, Türkiye’yi her anlamda dünya standartlarının üzerine çıkaracağımızdan, çalışma hayatında Türk Yüzyılını birlikte inşa edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.”söz konusu.

haber-sivrihisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu