Haber

Atatürk’ün Burhaniye’ye gelişinin 89. Yıl Dönümü Törenle Kutlandı

13 Nisan 1934’te Ege gezisi sırasında Kuvayı Nationala’nın ruhunun yandığı Burhaniye’ye gelen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gelişinin 89. yıl dönümü törenle kutlandı.

Kutlamalar, Hasan Akın Anadolu Lisesi bandosu ve Tören Komutanı Bülent Karaoğuz’un eski ilçe halk kütüphanesi önünde düzenlediği kortej yürüyüşü, Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Turhan, Garnizon Komutan Yardımcısı P. Kurmay Albay İsmail İbiş ve ilçe protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlarla birlikte. katıldı.

Omuzlarında dev Atatürk Bayrağı ile korteje katılan Burhaniyeliler, ellerinde bayraklarla Bando eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.

Kortej yürüyüşü Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nda sona erdi. Sunuculuğunu Öğretmen Cengiz Könen’in yaptığı törende İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan program, Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Garnizon Komutan Yardımcısı P. Kurmay Albay İsmail’in Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koymasıyla devam etti. İbiş ve Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Murat Turhan.

Öğretmen Gülcan Caferoğlu’nun günün anlam ve değerine ilişkin konuşmasının ardından şiirlerle günün önemi vurgulandı. Tören halk oyunları gösterisiyle sona erdi.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

beytussebap-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu